Wi-Fi antenna erősitők

ezen az oldalon nagyon sokféle wi fi antenna erősitőket jelerősitőket fogsz látni és remélem megcsinálni is JÓ BARKÁCSOLÁST

Van úgy, hogy a wifi vételéhez szükséges eszközök önmagukban nem elegendőek, mert szükség van egy adóra is, ezért íme néhány szó a Routerekről.

Hála a technika fejlődésének, no meg a gyártó cégek versenyének, manapság már meglehetősen sok féle Wifi-s eszköz kapható, így a routerekből is sokféle létezik. Nem sorolnám itt fel az összes gyártót, de két nagyobb cég termékét már volt szerencsém kipróbálni, és az ezekkel kapcsolatos tapasztalatokat most meg kívánom osztani. Úgy gondolom, hogy nem lenne sportszerű, ha egy-egy típusnál elmondanám, hogy nekem miért tetszik jobban, vagy kevésbé egy-egy adott eszköz, ezért minden típusnál felsorolok néhány általam tapasztalt előnyt és hátrányt, meg véleményt. Megjegyzem, a véleményem elég szubjektív, mivel nem gyári adatokról van szó, hanem tapasztalatokról!

 Az említett eszközök a következők:


Elsőként a magam által is használt Linksys Routerrel kezdeném. Mivel "minden szentnek maga felé hajlik a keze", nekem is egy kissé közelebb áll a szívemhez a WRT-54G, mint a többi router, ezért vettem előre. A külsőre elég "vaskos jószág" nem mindenkinek lesz elsőre a szíve csücske, hiszen nem kis helyigénnyel bír, ezért az elhelyezése sem olyan egyszerű. Ahogyan a legtöbb routernél, így ennél is az előlapon találhatóak a visszajelző ledek, amelyek az aktuális kapcsolatokról és adatforgalomról adnak visszajelzést. Ami viszont csat ritkán található meg a routereknél, az a bal szélső, a Wifi adó aktuális állapotát visszajelző lámpa. Ha a rádió (Wifi) be van kapcsolva, akkor világít, ezzel egyértelművé téve elérhetőségét, és nem kell belekutakodni a menüjébe.

Ha már a menünél tartunk, akkor meg kell említeni, hogy minden routernek van egy belső kis szoftvere, amit Firmware-nek (ejtsd: förmver) hívnak, és amelynek segítségével az internet megosztást végzi, és ami által konfigurálható, beállítható lesz. A beállításokat a számítógépünkre telepített aktuális internet böngészőnkkel (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Stb...) érhetjük el. Ehhez nem kell mást tennünk, mint hogy beírjuk a leírásban szereplő IP címet a cím sorba, és megjelenik a router menüje. Ez az IP cím típusonként változhat, de általában a 192.168.x.x van megadva, ami a komolyabb eszközöknél módosítható is. Jelen eszköz alapesetben a 192.168.1.1 IP címre "hallgat".

Mivel minden program tartalmazhat hibákat, így a routerben futó firmware sem kivétel ez alól . Ezt a gyártók is tudják, ezért a komolyabb eszközökhöz minden cég felteszi a honlapjára az adott készülékhez tartozó frissítéseket is. Itt hívnám fel a bátor, vállalkozó szellemű amatőrök figyelmét, hogy a Firmware frissítés nem kis kockázattal jár, ugyanis ha elrontjuk, akkor akár teljesen tönkre is tehetjük a routert! A nem megfelelően megválasztott frissítés nem fog jól működni, vagy teljesen működésképtelenné teheti a gépet, ezért a frissítést csak szakemberrel, vagy hozzá értő személy felügyeletével végezzük! Amennyiben Linksys routerünk van, annyival szerencsésebbek vagyunk, hogy a cég mérnökei felkészültek az ehhez hasonló problémákra, és elrontott frissítés esetén a készülék nem válik teljesen használhatatlanná, hanem egyetlen menüpont, a Firmware frissítés elérhető marad, tehát addig próbálkozhatunk,amíg jól sikerül a dolog. Hátránya viszont, hogy ha nem jó a router, akkor közvetlenül a modemen keresztül kell csatlakozni a netre, hogy letöltsük a megfelelő szoftvert, de hát valamit valamiért...

A routert használhatjuk vezetékes módon is, ez esetben négy gép csatlakoztatható a készülékhez, hagyományos UTP kábelen keresztül. Ezek az aljzatok a gép hátulján találhatóak, ahol az ún: WAN port is leledzik. A WAN port nem más, mint az a csatlakozás, amivel a router a modemhez kapcsolódik. Internet hiányában a készülék Switch-ként is funkcionál, azaz megosztja a négy gép adatait egymással, amolyan mini, otthoni hálózatot alkotva, de ez minden routerre igaz. Mint az a képen is jól látható, a WRT-54G kettő darab antennával is rendelkezik, ami meglehetősen jó jelerősséget biztosít. Az antennák lecsavarhatóak, és helyettük tetszőleges teljesítményű másik szerelhető fel, ugyanis szabványos RPTNC csatlakozást kaptak. Hogy ez miért jó? Gondolj csak bele, mi van akkor, hogy ha csinálsz egy antennát, 6-8 méternyi kábellel felteszed a tetőre (családi ház esetén), és összedobjátok a lóvét az 2-300 méterre lakó haveroddal! Azt viszont el kell mondanom, hogy ennek a szolgáltató nem nagyon örül, ezért már most szólok, hogy ez törvénytelen!

A routereknél az a megszokott, hogy nem te kapcsolódsz a netre, hanem a router végzi azt el, a megfelelő beállítások után. Így nem kell minden alkalommal csatlakozni amikor leülsz a gép elé, csak benyomod a számítógépet, és már netezhetsz is. A beállításokról nem ejtenék sok szót, hiszen ez szolgáltatónként, és routerenként változik, annyit viszont elmondok, hogy általában PPPOE (Point To Point Over Ethernet) beállítás szükséges, ha többen is használjátok a routert. Egyébb infót a gyártó weboldalán találhatsz. Előfordul, hogy az eszköz lefagy, és nem reagál semmire, nem enged be a menübe. Ilyen esetekre tartogatják a routereken a Reset gombot, amit a készülék hátulján, egy kis beméllyedésben találsz. Ezt röviden (egy-két másodperc) megnyomva újraindul a készülék (kb: 20-30 másodperc), hosszan megnyomva (25-30 másodperc) viszont visszaáll a gyári beállításokra, és elfelejt mindent!

Megígértem a cikk elején, hogy minden készülékről írok egy rövid előnyök - hátrányok kombinációt, íme a Linksys WRT-54G:

Előnyök: Széleskörűen konfigurálható, még a gyári Firmware-rel is! ; Szabványos csatlakozású, leszerelhető antenna, amiből mindjárt kettő is van = jó térerő; Wifi állapotvisszajelző lámpa, így ránézésre tudjuk, hogy ad-e a készülék.

Hátrányok: Meglehetősen nagy méret, ami megnehezíti az elhelyezést; Az ára: 20-22 ezer forint körül van jelenleg! (kárpótoljon a jó minőség !?); Hiába van kettő antenna, azokat nem lehet külön beállítani, hogy hány százalékban adjanak, csak speciális Firmware-rel, anélkül egyformán ad és fogad mind a kettő.

Vélemény: Akinek még nem lenne nyilvánvaló: számomra ez képviseli a maximumot, ebben a kategóriában. Ára ugyan nem mindenki számár teszi elérhetővé, viszont a minősége, és a szolgáltatásai kárpótolnak minden egyes kiadott fillérért. Aki a legjobbat akarja, kompromisszumok nélkül, annak ezt a típust ajánlom, kezdőknek viszont egy kissé bonyolultnak tűnhet elsőre!

____________________________________________________________________________________


Íme a második "alany". A neve ASUS WL-530G. Már első ránézésre jól látható, hogy kisebb előző "testvérénél", és csak egy antennával rendelkezik. A készülék elején, egy fém csíkon kívül semmit sem láthatunk, ellenben a hátulján 4 darab UTP csatlakozó található, és minden aljzat mellett helyet kapott egy-egy visszajelző lámpa, ami a kábel csatlakozását, illetve az adatforgalmat hivatott jelezni. A WAN port, amivel a router a modemhez csatlakozik a gép oldalán van (lásd: kép). Ez egy meglehetősen furcsa megoldás a routerek esetében, mivel általában az összes csatlakozó a gép azonos oldalán szokott elhelyezkedni, de ez valami oknál fogva úgy látszik, hogy az ASUS-nál nem volt megoldható. Szintén a készülék hátulján, a csatlakozók felett található a fő visszajelző lámpasor, ami az aktuális állapotot mutatja (Pl: Power).

Szintén a hátsó oldalra szerelték fel a mérnökök a Wifi antennát. Ez önmagában nem furcsa, viszont a mérete igen szokatlan. Az alig 10 centis (!) antenna meglehetősen kicsinek bizonyul, főleg jel erősség szempontjából. Kárpótol bennünket viszont a tény, hogy ezen a készüléken is leszerelhető, vagyis bármikor lecserélhetjük egy nagyobb teljesítményűre. Itt is szabványos csatlakozást alkalmaztak a tervezők, egy RPSMA csatlakozó személyében, ami ugyan kisebb az előző terméknél taglaltaknál, de ez a készülék méreteit tekintve aligha meglepő.

A már a Linksys modellnél is említett Firmvare, ennél a típusnál némi fejtörést, és nem kis gondot okozott nekem. A gyári szoftver gyakran lefagyott, ezzel elérhetetlenné téve az internetet, igaz a frissítés után már rendesen működött minden. A gyártó által biztosított Firmware-ket megtalálhatod itt: www.asus.com Itt is felhívnám a figyelmet a hibás, elrontott Firmware frissítés kockázataira! Ha elrontod, könnyen használhatatlan lehet a Router!

Mint minden Routernél, így itt is van egy kis gomb, a Reset, amivel a készülék újraindítható, ha esetleg lefagyott volna valami okból. Ezt a kis gombot a készülék hátulján találjuk. Egyszer, röviden megnyomva, a router újraindul, és kb: 15-30 ,másodperc múlva újra működésbe lép. Hosszan megnyomva (kb: 20-30 másodperc, de készülékenként változó) azonban visszaállíthatjuk a gyári értékeket, ez esetben viszont a routerünk mindent elfelejt, és újra be kell állítanunk mindent! Ez a megoldás akkor lehet jó, ha nem szakértő kis kezünkkel összekutyultuk szegényt. :) A készülék gyárilag megadott IP címét itt is lehetőségünk van módosítani, de nem árt azt megjegyezni, különben nem enged be a menübe.

Előnyök: Meglehetősen kis mérete miatt nagyon könnyen elhelyezhető, szinte bárhol; Lényegesen meggyőzőbb áron kapható, mint a Linksys modell, kb: 16-18 ezer forint körül mozog jelenleg; He lecseréled az antennát, elég jó kis Router kerekedhet ki belőle.

Hátrányok: A csatlakozók furcsa elhelyezése miatt előfordulhat, hogy elhelyezéskor megtörik az egyik kábel; A gyári antenna aránytalanul kicsi, ezért ha jó jelet akarunk, akkor tanácsos befektetni egy másikba; Egy vezetékes routernél jóval drágább, de nem nyújt lényegesen többet az antenna miatt

Vélemény: Kifejezetten azoknak ajánlanám, akiknek fontos, hogy több gép legyen összekötve, a wifi elérés viszont nem létszükséglet, vagy még csak ismerkednek a témával. A készülék könnyen beállítható egy, a menüben található "varázsló" segítségével, ezzel gyerekjáték annak konfigurálása. Kezdőknek ideális.

__________________________________________________________________________________


Léteznek más gyártók által forgalmazott készülékek is, pl: SMC, Planet, Dialcom, Stb..., ezekről azonban nem tudok részletesen írni, mivel nem volt még alkalmam kipróbálni őket. Az általam taglalt modellek a közép, és felső kategóriából való, márkás készülékek, de ez semmit nem von le egy-egy no name router képességeiből. Mivel nyilvános oldalról van szó, szívesen veszem az ezekkel kapcsolatos élményeket, véleményeket, és igény szerint el is helyezem azokat az oldalon, az ismereteket bővítendő. E-mail címeket az impresszum menüpont alatt találsz.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 1
Heti: 76
Havi: 131
Össz.: 165 971

Látogatottság növelés
Oldal: Routerek
Wi-Fi antenna erősitők - © 2008 - 2024 - u-s-b.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weboldal szerkesztő mindig ingyenes. A weboldal itt: Ingyen weboldal

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »